Ana Sayfa | Hakkımızda | Ürünlerimiz | Sertifikalarımız | Taahhütlerimiz | Referanslarımız | İletişim
 
 
 
Adres: Küsget Sanayi Mahallesi, 24 Nolu Cadde, No:12
Şehitkamil / Gaziantep - Türkiye
Tel: +90 342 235 11 48
Fax: +90 342 235 11 49
E-mail: normkazan@normkazan.com.tr
  HABERLER
 

CE belgesi hakkında

Tarih: 2010-05-29 01:11:00
Firmamız siz müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için yönetmelik gereği merkezi sistem doğalgaz ve sıvı yakıtlı kazanlar için CE belgesi almış bulunmaktadırFirmamız siz müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için yönetmelik gereği merkezi sistem doğalgaz ve sıvı yakıtlı kazanlar için CE belgesi almış bulunmaktadır


Kazan Muayene Formu İle İlgili Bakanlık Genelgesi

Tarih: 2009-12-17 15:49:55
İlgi de kayıtlı genelge ile kontrollüğünüzde devam eden inşaatlarda kullanılacak olan kazanlarda, eşit rekabet ortamında kaliteli mal üretmeye teşvik etmek amacıylaİLGİ: 14.06.1994 tarih ve 681 sayılı Raporların gönderilmesine dair Genelgemiz.

İlgi de kayıtlı genelge ile kontrollüğünüzde devam eden inşaatlarda kullanılacak olan kazanlarda, eşit rekabet ortamında kaliteli mal üretmeye teşvik etmek amacıyla, kazanın imalatı aşamasında, imalatın yapıldığı İl Valiliğince (Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü) kazanın gerekli tüm muayenelerinin yaptırılarak, imza altına alınan Kazan Muayene Formun bir takımının bilgi için Bakanlığımıza gönderilmesi hususunda talimatlar içermektedir.

Gelişen sanayi ve teknolojiye paralel olarak, kazan imalat sektörü de gelişmesini özellikle standart kapasitelerde arttırmış olup, TSE ve CE belgelerine haiz kazanlar serbest dolaşım ve Uluslararası pazara açılma hakkını, bulundurmak zorunda olduğu kalitesiyle elde etmiştir. Ancak bazı İl?lerimizde kalitesini ispatlamış kazanlar için, TSE ve CE belgeleri bulunmasına rağmen ilgi Genelge gerekçe gösterilerek Kazan Muayene Formu bulunmadığından, kabul edilemeyeceğinin ifade edildiği belirtilmektedir.

Seri üretimden uzak, özel imalat kabul edilen veya direkt olarak insan unsurundan etkilenebilecek atölyelerde imal edilen kazanlarda İlgi Genelge hükümleri aynen uygulanacak olup, muayeneler ile verimlilik ve kalite noktasında belli standartlardaki ürünlerin imal edilmesi sağlanacaktır.

Bu genelgemizle birlikte, gereksiz gecikmeleri ortadan kaldırmak ve kaliteli imalatı teşvik etmek amacıyla, TSE?nin amir hükümlerine haiz ve özellikle Avrupa?da serbest dolaşımı ifade eden CE belgesine sahip uluslararası pazarda pay sahibi ve gelişen teknolojiyi devamlı kullanan seri üretim fabrikalarında üretimi yapılan, standart kapasiteli kazanlar için ayrıca Kazan Muayene Formunun aranmasına gerek görülmemektedir.

Uygulamanın yazılışa göre yapılması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Sefer AKKAYA Bakan a. Genel Müdür


Garantili ürünler

Tarih: 2009-09-20 05:50:00
Firmamızın ürettiği tüm ürünler T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığından almış olduğumuz Garanti Belgesi ve Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi doğrultusunda 3 yıl garanti kapsamındadır


YENİ YAPILAN BİNALARDA MERKEZİ SİSTEM ISITMA

Tarih: 2009-03-26 05:50:00
Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından hazırlanarak Aralık 2008'de Resmi gazetede yayımlanan "Binalarda Enerji performansı yönetmenliğine göre yeni yapılan inşaat alanı 1000 metrekare üzerindeki binalarda kombi kullanım yasaklanırken merkezi ısıtma sistemi kullanılması zorunlu hale getirilmiş olup uygulamaya 5 Aralık 2009 tarihinde başlanılacaktır. (Kat Mülkiyeti kanunu'nun 42. maddesinin mevcut binalarda merkezi sisteme dönüşüm için gerekli uygulamalar tarif edilmiştir. Binada oturanların %51'i bireysel sistemden merkezi sisteme geçmek istediğinde dönüşüm gerçekleştirilebilir.)

"Bireysel ısınma sistemi yerine merkezi ısınma sisteminin kullanılması halinde %30 oranında tasarruf sağlanmaktadır.

MERKEZİ SİSTEMDE BİREYSEL FATURA ÖDEME İMKANI
Merkezi sistem kullanan binalarda daire sakinlerinin ısındıkları kadar fatura ödeme sistemi geliştirilmiş olup Daire girişlerine yerleştirilen Pay-ölçer cihazı (cihaz istenirse radyatör üzerine yerleştirilebilmektedir.) doğalgaz giderinin daire başına düşen miktar kadar ödeme mümkün olmaktadır. Türkiye'de  7 milyon 200 bin doğalgaz abonesi bulunmaktadır. Doğalgazda dışa bağımlı bir ülke olduğumuz için, Merkezi ısıtma sistemi ile doğalgazda Türkiye yaklaşık olarak 4 Milyar dolar tasarruf sağlayabilir.

Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Birliği Derneği   Web Sitemiz Yayına Başladı

Tarih: 2009-03-26 05:49:00
Web sitemiz yenilenen tasarım ve içerik ile hizmetinize sunulmuştur.... ...


Ana Sayfa | Hakkımızda | Ürünlerimiz | Sertifikalarımız | Taahhütlerimiz | Referanslarımız | İletişim